Jakie metale nie podlegają skupowi?
Odpowiednie gospodarowanie odpadami to obowiązek każdego, kto je wytwarza. Niektóre śmieci powinny trafiać do kontenerów na odpady komunalne, które znajdują się przy każdym budynku mieszkalnym czy firmie, a niektórych należy pozbyć się w inny sposób, na przykład oddając je do skupu. Taka forma postępowania z opadami to nie tylko życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, ale również możliwość zarobienia pieniędzy na zalegających odpadach. Mowa tutaj przede wszystkim o słomie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie metale podlegają skupowi. Których nie można sprzedać?
Z jakimi metalami można udać się do skupu złomu?
Z uwagi na to, że nie wszystkie śmieci są zaliczane do odpadów komunalnych, w przypadku niektórych z nich skorzystanie z usług skupu okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim skupy metali, gdzie można oddawać między innymi aluminium, miedź, mosiądz, cynk czy cynę. Chodzi o to, aby dostarczone przedmioty nadawały się do ponownego przetworzenia. Właśnie dlatego osoby, które udają się do skupu złomu, najczęściej zabierają ze sobą aluminiowe pręty, druty, elementy karoserii, rury czy metalowe naczynia.
Czego nie można oddać do skupu złomu?
Czasami zdarza się tak, że pracownik skupu złomu informuje klienta, że nie może przyjąć niektórych odpadów, które przyniósł. Są to przede wszystkim takie odpady, których sprzedaż jest prawnie zabroniona. Istnieje ryzyko, że takie przedmioty zostały nielegalnie pozyskane. Zaliczamy do nich między innymi monety, które aktualnie są w legalnym obiegu oraz wszelkie elementy zaliczane do infrastruktury komunikacyjnej.
Do skupu złomu nie można również oddawać szyn kolejowych i fragmentów trakcji. Co ważne, taka zasada obowiązuje, nawet jeżeli zostały pozyskane w sposób zgodny z prawem, na przykład poprzez odkupienie mienia komunalnego na licytacji. Znaki i barierki drogowe także nie zostaną przyjęte. Oprócz tego skupowi nie podlegają również dekle do studzienek kanalizacyjnych. Takie działania mają na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieżom mienia publicznego.